Self-Reg w pracy psychologa i pedagoga

30.06.2017 godz. 9-16, Zabrze

Organizator:  Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii

Koszt udziału w szkoleniu: 245 zł/os,
Cena przy wpłacie do dnia 1 czerwca wynosi 200 zł/os.

Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma certyfikat.

Zapisy: info@fripp.org.pl

Prowadząca: Natalia Fedan, certyfikowana trenerka i przedstawicielka na Polskę w zakresie Self-Reg, współpracująca z Merhit Centre z Kanady. Poprowadzi dla specjliastów – pedagogów, psychologów oraz dla wszytskich pracujących z dziećmi warsztat, dzięki któremu będzie możliwość poznania tajników self-reg stworzonego przez Stuarta Shankera.

Self-Reg w pracy psychologa i pedagoga może być idealnym dopełnieniem metod, które do tej pory stosowałeś/aś. Może też okazać się, że podejście Self-Reg zmieni całkowicie Twoje postrzeganie dzieci i rodzin. I od niego będziesz wychodzić, stosując różne strategie i techniki.
Nie ma niegrzecznych dzieci. Nie ma dzieci niechętnych czy opornych. Są dzieci zestresowane, o trudnościach z samoregulacją.
W wielu przypadkach wystarczy zredukować stres i pomóc dziecku w nauce samoregulacji, aby zaczęło się rozwijać.
Self-Reg można stosować m.in. w przypadku dzieci z ADHD, ze spektrum autyzmu, z depresją, zaburzeniami lękowymi, opozycyjno-buntowniczymi i wielu innych zaburzeniach i trudnościach. Może także pomóc Ci porozumieć się z rodzicem. Podejście to można stosować nie tylko u dzieci w każdym wieku, ale i u dorosłych. Owszem, jest zawsze pewna specyfika grupy wiekowej, ale kroki i obszary Self-Reg są uniwersalne.

Program warszatu:
1. Podstawy Self-Reg – krótkie omówienie (przypomnienie): kroki, obszary stresu, samoregulacja
2. Specyfika grup wiekowych i dopasowanie pracy z Self-Reg do grupy
3. Zacząć od siebie – Self-Reg psychologa, pedagoga, terapeuty jako podstawa współpracy z dzieckiem
4. Praca z dzieckiem, praca z rodzicem
5. Self-Reg a zaburzenia i trudności – omówienie wybranych zaburzeń i trudności w zależności od potrzeb grupy
6. Case studies
7. Specyfika pracy w grupie i indywidualnej
8. Stworzenie ogólnego planu pracy z dziećmi
9. Podsumowanie i dyskusja

W ramach warsztatu otrzymasz także narzędzia do diagnostyki Self-Reg oraz inne materiały przydatne w pracy psychologa, pedagoga i terapeuty.
Istnieje także możliwość nawiązania stałej współpracy z MindCare, superwizji i wsparcia.

Szczegółowy program szkolenia zostanie dopasowany do potrzeb grupy.

Prowadząca: Natalia Fedan
Psycholożka, mama trójki dzieci, trenerka Self-Reg po kursie podstawowym w Mehrit Centre oraz w trakcie zaawansowanego, certyfikowana przedstawicielka Self-Reg na Polskę, autorka bloga www.self-reg.pl oraz współautorka bloga www.zyciowapsychologia.wordpress.com.
Prowadzi kursy online oraz warsztaty dla rodziców, pedagogów, psychologów, nauczycieli, terapeutów SI, niań oraz innych specjalistów pracujących z dziećmi oraz konsultacje z wykorzystaniem Self-Reg dla rodziców i ich dzieci.

To niebywała okazja, by zapoznać się z innowacyjną metodą Self-Reg, podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć narzędzia do pracy.

*)Organizatorzy zastrzegają sobie odwołanie szkolenia lub zmianę terminu, jeżeli nie zbierze się grupa (min. 10 osób). Maksymalna liczba uczestników: 16 osób.

>>>SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!<<<

%d blogerów lubi to: